Паѓа град: Силно невреме го зафати Скопје

t

Силно невереме со пороен дожд, град и електрични празнења вечерва го зафати Скопје.
Како што најави УХМР, времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични празнења и појава на град. Минималната температура ќе биде од 15 до 23, а максималната ќе достигне од 26 до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува 6.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Поплава на “Пластичарска”, возила се заглавени…

Силно невреме со силен ветер, дожд и…

(Видео) Хаос во Австија: Едно лице загина…

Австрија синоќа ја зафати силно невреме, а…

Општина Делчево ги повикува граѓаните да пријават…

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ШТЕТИ Општина…

Невреме и во Србија: Улиците под вода,…

Силно невреме, со пороен дожд, грмотевици и…

(Фото) Големи штети по вчерашното невреме во…

Вчера вечер после 19.00 часот силно невреме…