Паѓа цената на нафтата на светските берзи, ќе има ли поевтинување кај нас?

t

Цената на нафтата утринава на лондоскиот пазар изнесува 93 долари за барел, што е пад за околу 1 процент во однос на вчера.

Пазарот на криптовалути утринава е во зелено.

Вредноста на биткоинот изнесува 24.150 долари, што претставува раст од околу 1 процент во однос на вчера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија веќе нема да истражува нафта кај…

Руската компанија „Новатек“ планира да се повлече…

Падна цената на нафтата на светските берзи:…

Цените на нафтата од утрово паѓаат. На…

Нов пад на цените на нафтата на…

Цените на нафтата паднаа денеска на меѓународните…

Цената на нафтата падна под 100 долари…

Цените на нафтата благо пораснаа во средата…

Падна цената на нафтата на светските берзи:…

Цените на нафтата паднаа на 99 долари…