Пендаровски го осуди нападот врз новинарот Зоран Божиновски

t

„Нajостро го осудувам нападот врз новинарот Зоран Божиновски“, сподели претседателот на РСМ, Стево Пендаровски.

„Република Северна Македонија е правна држава во која се штитат човековите права и слободи, затоа повикувам за ефикасна истрага на овој случај.

Неприфатливо е насилничко однесување кон кој било граѓанин во Република Северна Македонија, без разлика на професијата“, истакна тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Како да живееме во племе: Скопјанец му…

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин,…

(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од…

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград…

Пендаровски го осуди нападот врз новинарот Зоран…

„Нajостро го осудувам нападот врз новинарот Зоран…