Пендаровски присуствуваше на ифтар во Кондово

t

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски вечерва присуствуваше на ифтарска вечер кај семејство во скопското село Кондово и ја искористи приликата на граѓаните од исламска вероисповед да им го честита празникот Рамазан.

-На сите сограѓани од исламска вероисповед во месецот на Рамазан, ви посакувам мирен период на пост, молитва и среќни денови со вашите најблиски. Им благодарам на семејството Таналари во Кондово за гостопримството, што ми овозможија да бидам дел од нивната ифтарска вечера, напиша претседателот на Фејсбук.


Линк од Фејсбук статусот на претседателот: https://www.facebook.com/SPendarovski/posts/pfbid026W34dDNTUBDHp8uiA2WpaBmqJrS2TjhE6jUtLjGD4s9fehpgxNQyDBnt46RSefBcl

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски по повод 16 Мај: Да создаваме…

Овој датум нè потсетува дека нема простор…

Пендаровски присуствуваше на ифтар во Кондово

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски вечерва…

Средба на претседателот Стево Пендаровски со австриската…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Каролине…

Се огласи Пендаровски: Русија да ги прекине…

Ставот на претседателот Стево Пендаровски по повод…

Пендаровски се сретна со Петков: Пробивот кон…

Претседателот Стево Пендаровски на маргините на Минхенската…