Пендаровски присуствуваше на ифтар во Кондово

t

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски вечерва присуствуваше на ифтарска вечер кај семејство во скопското село Кондово и ја искористи приликата на граѓаните од исламска вероисповед да им го честита празникот Рамазан.

-На сите сограѓани од исламска вероисповед во месецот на Рамазан, ви посакувам мирен период на пост, молитва и среќни денови со вашите најблиски. Им благодарам на семејството Таналари во Кондово за гостопримството, што ми овозможија да бидам дел од нивната ифтарска вечера, напиша претседателот на Фејсбук.


Линк од Фејсбук статусот на претседателот: https://www.facebook.com/SPendarovski/posts/pfbid026W34dDNTUBDHp8uiA2WpaBmqJrS2TjhE6jUtLjGD4s9fehpgxNQyDBnt46RSefBcl

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендароски како прав татко на нацијата: Го…

По Министерството за надворешни работи, и претседателот…

Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваниот косовски…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните…

Средба на претседателот Пендаровски со амбасадорките на…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими амбасадорките…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…

Средба на Пендаровски со Абазовиќ во Давос

Претседателот Стево Пендаровски, за време на учеството…