Пензионерка доби кривична пријава поради коментар на Фејсбук

t

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.С.(67) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

На 16.07.2022, на објава поставена на социјалната мрежа Фејсбук, пријавената објавила коментар со кој повикувала и промовирала насилство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж од Делчево доби кривична пријава за…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

Синдикатот на полицијата во Македонија поднесе кривична…

Денес Синдикат на Полиција во Македонија -…

Кривична пријава за скопјанецот кој запали стан…

МВР поднесе кривични пријави против две лица…

Кривична пријава за насилник од Битола, одреден…

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното…