Објавено на:

Песков: Дијалог е можен ако Европејците се отрезнат од американскиот бурбон

t

Кога Европејците ќе се „отрезнат“ и ќе сфатат дека тие се одговорни за судбината на својот континент, ќе дојде време да се преиспитаат односите со Русија и дијалогот, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

„Кога Европејците малку ќе се отрезнат од американскиот бурбон и кога ќе помислат дека треба да се грижат за судбината на нашиот континент, Европа, дури и Евроазија, тогаш – но не наскоро – ќе дојде време да ги преиспитаме нашите односи и дијалог рече Песков во емисијата „Моксва.Кремљ.Путин“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Европската унија со остра осуда на заканите…

Европската унија (ЕУ) денеска ги осуди заканите…

Медведев го смрзна светот: Ова води до…

Испораките на странско оружје за Украина водат…