Објавено на:

Песков: Москва е подготвена за разговори со Киев, но под наши услови

t

Тема на разговорите меѓу Москва и Киев може да биде како ќе бидат исполнети условите на Русија, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

На прашањето дали Русија има што да разговара со Владимир Зеленски, Песков одговори: „Се разбира, ќе разговараме како ќе бидат исполнети нашите услови“.

Песков посочи дека условите на Москва ќе останат исти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Зеленски: Годинава Русија ќе изгуби сто…

Ситуацијата на фронтот е тешка. И покрај…

Медведев: НАТО треба да се покае пред…

НАТО не му е потребен на цивилизираниот…

Русија забрани увоз на јаболка од Македонија

„Росселхознадзор“ од 1 декември воведува привремени ограничувања…

Русија забрани извоз на хеликоптери и беспилотни…

Русија го забрани извозот на беспилотни летала…

НАТО во Букурешт ја потврди поддршката за…

Министрите за надворешни работи на земјите членки…