Објавено на:

Песков: Никој нема намера да го убие Зеленски

t

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков ги негираше тврдењата дека руските власти наводно сакале да го убијат Владимир Зеленски.

„Не, тоа не е точно“, рече Песков


Портпаролот на Кремљ се осврна и на повлекувањето на руските војници од регионот на Киев.

„Со цел да создадеме поволни услови за преговори, сакавме да направиме гест на добра волја. „Во текот на преговорите може да се донесат сериозни одлуки, па претседателот Владимир Путин им нареди на нашите војници да го напуштат регионот (регионот Киев)“, рече Песков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Е*ете се со вакви предлози: Украинците гневни…

Советникот на украинскиот претседател Алексеј Арестович користеше…

(Видео) Дали Преспанскиот договор ќе биде загрозен…

Дали Преспанскиот договор ќе биде загрозен доколку…

Шпанија и Португалија најголеми жаришта на мајмунски…

Португалските здравствени власти денеска потврдија 10 случаи…

СПЦ ја одобри и благослови, а Фанар…

Позитивни сигнали пристигнаа од Цариград и од…

Ги нервирал чуварите и затворениците: „Поради недисциплина“…

Германските медиуми објавија дека поранешниот тенисер Борис…