Објавено на:

Песков откри за што разговарале Путин и Си

t

Претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин и Си Џинпинг вчера неформално разговараа за кинескиот мировен план за Украина, изјави портпаролот на Кремљ, Димитриј Песков.

„Имаше многу темелна размена на мислења, сериозен разговор во неформалниот дел“, изјави Песков, пренесува РИА Новости.

Тој одби да даде повеќе детали и им порача на новинарите да ги почекаат изјавите за новинарите на двајцата претседатели, кои денеска ќе имаат официјални разговори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трајанов: Зошто СДСМ не ги осуди екстремистичките…

Во изминатиот месец водствата на повеќето партии…

(Фото+Видео) Падна Арачиново: Спречен транспорт на дрога…

На 24.03.2023 од страна на полициски службеници…

Македонија ѝ донира 12 хеликоптери на Украина…

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени“,…

Еко-патролата на ЈП Комунална хигиена со засилени…

Еко-патролата на ЈП Комунална хигиена – Скопје…

До февруари 2024 сите документи ќе мора…

Министерството за внатрешни работи, постапувајќи по заклучок…