Објавено на:

Песков: Понудата на Киев за демилитаризација на Украина е компромис

t

Демилитаризацијата на Украина според австрискиот или шведскиот модел, со зачувување на сопствената армија, а без присуство на странски воени бази, е компромис, оцени официјален Кремљ.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека таквата понуда од Киев може да се смета за компромис.

Акциите на Западот против руските бизнисмени тој ги нарече бандитизам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кичевскиот градоначалник ги критикува СДСМ и ДУИ:…

Покрај низата високи партиски членово и екс-функционери,…

Васало за бугарските клубови и уставните измени:…

Заменик aмбасадорoт во делегација на ЕУ во…

Синдикатот на УКИМ бара за 4 години…

Синдикатот на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“…

(Во живо) Прес-конференција на премиерот Димитар Ковачевски

Следете ја во живо прес-конференцијата на премиерот…

Трагедија: Скопјанец пронајден мртов во стан

На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска…