Објавено на:

Песков потврди дека Путин ќе се сретне со Јонг-Ун, локацијата е тајна

t

Рускиот претседател Владимир Путин ќе се сретне со севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, ова ќе биде втора средба на лидерите на двете држави, чија точна локација се уште се чува во тајност.

Како што претходно информираше прес-секретарот на рускиот претседател Дмитриј Песков, посетата ќе биде масивна, се очекуваат преговори меѓу делегациите, доколку е потребно, средба на лидерите и гала вечера во име на Русите. претседател. Меѓу темите за кои ќе се разговара се билатералните односи и „богатата размена на мислења“ за меѓународните прашања, а може да се разговара и за „соработка во чувствителните области“. Тие ветуваат дека внимателно ќе ги следат резултатите од посетата во САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва: Русија нема да дозволи „нацистичка држава“…

Во моментов, ниту Западот ниту Киев не…

Путин: Раководството во Киев „полуде“

Прогонувањето на Русите од страна на украинските…

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…