Објавено на:

Петков: Мафијата штотуку го загуби коалициониот партнер во Бугарија

t

На вонредна прес-конференција, претседателот на Бугарија, Кирил Петков, изрази јавна благодарност за пратениците од „Има таков народ“ кои ја напуштија партијата и со тоа одлучија сепак да останат во владејачкото мнозинство, објави БНТ.

Сакам да им се заблагодарам за големата храброст на луѓето како Радостин Василев, кој во последните месеци со сите сили се бореше за борба против мафијата во спортот. Благодарност и до Георги Георгиев, Иво Атанасов, Николај Радулов, Дејан Петков и Светлин Стојанов. Денеска видов некои храбри луѓе кои знаат дека нивната лојалност не е кон бекстејџ пејачот со неговите 20-годишни пријатели и Орлин Алексиев и друштвото. Овие луѓе се навистина храбри, Бугарија има шанса. Мафијата штотуку го загуби коалициониот партнер – изјави Петков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија…

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија…

„МАКЕДОНИСИМО“ на Трпчески и пријателите со македонска…

Со почит кон своите корени, македонскиот пијанист…

Преку 30 луѓе кои земале плата, а…

Новата директорка на ЈП „Комунална Хигиена“ -…

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…