Објавено на:

Петков: Решив дека иднината на Македонија и Албанија е во ЕУ

t

Премиерот на Буарија, Кирил Петков во интервју за романска телевизија говореше за последните светски случувања, навраќајќи се и на блокадата на Македонија од Бугарија.

„Бугарите треба да сфатат дека НАТО не е во Бугарија, туку Бугарија е во НАТО, не можам да бидам одговорен за ништо во овој случај. Решив дека иднината на Северна Македонија и Албанија мора да биде во ЕУ – тоа е добро за регионот“, рече Петков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Албанија потроши 7,6 милиони евра за да…

Албанската корпорација КЕШ за набавка на електрична…

Четири активни пожари до 19 часот во…

Известување од Центарот за управување со кризи,…

Албанија ќе бара наоѓалишта на злато на…

Албанското министерство за инфраструктура и енергетика преку…

Николај Милков: Нужно е да зборуваме со…

Со PM имаме шанса да ги решиме…

Османи: “Северна Македонија деновиве е претворена во…

„Северна Македонија деновиве е претворена во центар…