Објавено на:

ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА ВО СКОПСКО ЛИСИЧЕ – Меѓу повредените и малолетници

t

Петмина повредeни, од кои еден со тешки повреди, завршиле на клиниката „Мајка Тереза“ во Скопје по сообраќајна незгода која се случила во скопската насела Лисиче.

Како што соопштуваат од Министерство за внатрешни работи, во сообраќајката учествувале два автомобили, при што во едниот е повреден возачот, а во другиот со повреди се здобиле сите четворица меѓу кои и малолетници.

– На 31.03.2023 околу 06.55 часот на крстосница од ул.„Горно Лисиче“ и ул.„Лисец“ во населба Горно Лисиче, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од А.К.(24) од Скопје и патничко возило „фиат“, управувано од С.К.(33) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата возачот А.К. се здобил со тешки телесни повреди, а возачот С.К. и неговите сопатнички М.К.(31) и две малолетни женски лица, сите од Скопје, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од СВР Скопје – се наведува во извештајот на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…