Петмина повpeдени во тешка сообрaќајна нeсреќа на магистралниот пат Гостивар-Кичево

t

На 24.02.2022 во 18.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Плинарата, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „мерцедес“, со гостиварски регистарки ознаки, управувано од З.Н.(44) од гостиварско Здуње и патничко возило „опел астра“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Л.К.(51) од Дебар. Во несреќата, возачот Л.К. и сопатничката С.К.(20) се здобиле со тешки телесни повреди, а тројца други сопатници, сите од Дебар, се здобиле со телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“. На местото на несреќата увид извршила екипа од ОВР Гостивар.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУДНИКОТ КАЈ…

Осуммина рудари загинаа во експлозија на метан…

(Видео) СТРАШНО: Синот на Шумахер доживеа несреќа…

Квалификациите за Гранд При на Саудиска Арабија…