Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во Град Скопје

t

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот список на ЈП „Комунална Хигиена“ на луѓе кои добивале плата, а не се појавувале на работа ги разбранува политичките духови во земјава, предизвикувајќи дури и закани кон градоначалничката на градот Скопје Данела Арсовска и директорката на ЈП „Комунална Хигиена“ Косана Мазнева, од високи функционери на ДУИ.

Но, ајде малку да се вратиме наназад низ годините. Екс градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во Град Скопје. Токму Шилегов директно му постави прашање на Груби во емисија дали има луѓе кои седат дома, а зимаат плата.. Е сега, разликата е во тоа што Шилегов знаел но не ги отстранил тие луѓе од работа, а Данела Арсовска го стори тоа.

– Видеото погледнете го ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…

Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е…

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од…

Македонија со пораз го заврши овогодинешното издание…

Фудбалската репрезентација на Македонија со пораз го заврши овогодинешното…

(Фото) Ковачевски, Шилегов и Зечевиќ на трибини:…

Премиерот Димитар Ковачевски заендно со поранешниот градоначалник…