Петровска: Во Армијата нема место за политика, сите стоиме зад едно знаме

t

Во одбраната и Армијата нема место за политика, затоа што сите сме застанати зад едно знаме, се согласиле на денешната средба министерката за одбрана Славјанка Петровска, поранешни началници на Генералштабот на Армијата и членови на Здружението – клуб на генерали.

– Заедничката цел е преку широки консултации да продолжиме и со процесот на трансформација по членството во НАТО, а тоа да го направиме посветено и транспарентно. Да ги ангажираме капацитетите на целото општество затоа што имаме една заедничка цел и заедничка визија за сите нас, а тоа е Република Северна Македонија да биде почитуван и ценет сојузник, столб на регионалната безбедност, изјави по средбата министерката Петровска.

Извор: Слободен печат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Ванковска: Колку пати ќе умираме, кој си…

Универзитетската професорка Билјана Ванковска на Фејсбук прашува…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…