Петровска емотивно: НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува

t

Во пресрет на Денот на НАТО, 4 април, ја осветливме зградата на Министерството за одбрана во бојата на Алијансата. Горди сме што сме дел од евроатлантското семејство на демократии, објави министерката за одбрана Славјанка Петровска на нејзиниот фејсбук профил.

– НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува, напиша министерката Петровска.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…