Петровски: Мицкоски по пеењето кај Ескобар е договорен за уставни измени, сега се обидува да го обвини Груевски!

t

Пратениците се тотални анонимуси, две овци да им оставиш ќе ги изгубар, ама земаат од две до пет илјади евра месечна плата, вели во денешното гостување во “Само вистина”, поранешниот пратеник Филип Петровски.

– Имате пратеничка плата од 2-5.000 ерва на луѓе кои се тотални анонумиси, па икона ќе му постават дома. Тоа се луѓе кои “вода во очи немаат”, две овци не би им оставил да чуваат, тие кои за четири години мандат заработуваат колку некој за цел живот со просечна плата, нормално дека ќе го слушаат Мицкоски, ако треба и трипати ќе го фрлаат и ќе викаат “ура”, вели Петровски кој додава дека додека во Македонија се влегува во полтиика за да се создадат пари, на Запад во политика влегуваат личности кои е докажале во животот, успешни луѓе кои влегуваат во политиката за престиж, не за пари.

Според Петровски, Мицкоски е договорен за уставните измени и моменталниот раскол поради неговиот напад на Груевски е само начин да се најде виновник за измените.

– Оној што беше на пеење кај Ескобар му беше објаснето како стои работата, после пеењето престана да зборува, јасно му е дека мора да учествува во промената на Уставот и сега мора да се најде кој е крив, еве Груевски е крив, а Груевски ги повика пратениците да не гласаат за уставни измени и сега царот е гол, вели Петровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

(Фото) Мицкоски ја тужи Левица преку адвокат…

Мицкоски ја тужи Левица преку адвокатот Панче…

Апасиев за Мицкоски: ги саботирате протестите, додека…

Каде се чуло и видело, најголема опозициска…

БОМБА НА БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ: Идејата за Бугари…

Одлуката на американското Министерство за финансии да…