Петровски: Не Груевски, другарчињата на Мицкоски ќарат од измените на КЗ!

t

Сите другарчиња на Мицкоски се амнестираат со измените на Кривичниот законик, вели во денешното гостување во Само вистина, Филип Петровски.

Според него имзените на Кривичниот законик немаат врска со Груевски, туку со екипата на Мицкоски.

– Ајде големите новинарски пера да истражат кои предмети на Груевски паѓаат со измените на КЗ? Еден од десет, колку што знам. Ајде да видиме падна ли “Моќник”, Јанушев, Милошоски, Димовски… Другарчињата на Мицкоски имаат бенефит од измените на КЗ, не Груевски, вели Петровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

Османи вели дека во ВМРО-ДПМНЕ има страв…

За тврдењата на албанската опозиција дека во…

Груевски открива дека Заев има бизниси во…

Иако во минатото во повеќе наврати кажав…

(Фото) Мицкоски ја тужи Левица преку адвокат…

Мицкоски ја тужи Левица преку адвокатот Панче…