Петров до Забрчанец: Кој ја приватизираше Топлификација?

t

Забрчанец,новиот генсек на сдсс со неаргументирани напади кон Данела и воопшто град Скопје,вели..Град Скопје и Данела се ДОЛЖНИ да обезбедат греење за скопјани!!

Обид за ниски удари и собирање дневно политички поени од страна на најумниот во сдсс!


Но заборава Забрчанец еден ситен а многу важен детал,народот НЕ пие нафта,оти и неа огин скапа ја направивте.И од црвената не може бидејки и неа ја изедначивте со оваа за во возилата.

Инаку еве едно конкретно прашање до најумниот,најителигентниот,најснаодливиот Забрчанец…

Ако Данела како градоначалник е ДОЛЖНА да им обезбеди греење на скопјани кој Ви даде право владата преку регулаторна да издава лиценца за работа?кој и даде право на владата Топлификација со се целата грејна мрежа да ја приватизира? И кој и даде право на владата да донесе одлука ЕСМ привремено да го превземе управувањето со БЕГ,до стабилизирање на кризата без при тоа на истата компанија да не и е одземена лиценцата?Кој и даде право на владата на БЕГ од Мај да им дозволи повторно да си ги наплаќаат сметките за парно за кои НЕ немаат никаква извршена работа??Кој на владата и дозволи да троши државни ресурси за да “спасува” приватна компанија?ако за сето ова е должна Данела како градоначалник на Скопје?

Забрчанец, пишува на Фејсбук поранешниот висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Ване Петров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова нема да го прочитате на друго…

Генералштабот на вооружените сили на Украина во…

Германскиот канцелар не го гледа крајот на…

Германскиот канцелар Олаф Шолц не го гледа…

Орбан без ракавици! – Самоубиствен бран се…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан на својата инаугурација…

Финците измислиле ново пиво во чест на…

Еуфорија владее помеѓу финскиот народ откако земјата…

Кина со жесток одговор до Г7: Гледајте…

Кина одговори на барањето на Г7 Пекинг…