Објавено на:

Петров: Не сум политичар, на дуелот со Македонија влегуваме спортски и на победа

t

Бугарија и Македонија утре го играат мечот од првото коло во Лигата на нации, селекторот на бугарската репрезентација не гледа политика, не е политичар, на средбата и пристапува фудбалски и спортски, и сака победа.

Јасен Петров се изјавни дека не е политичар и во дуелот со Македонија влегуваат спортски и целат само победа над противничката репрезентација.

-Фудбалот е најважната игра, ги радува луѓето и на фудбалот гледаме само како игра. Јас не сум политичар, ниту имам намера да делам политика, Бугарија и Македонија утре играат фудбалски натпревар. Велат, Македонија е фаворит, добро, но и ние имаме наши адути, кои ќе ги покажеме на натпреварот. Сите мечеви ни се еднакво важни, не ги делиме на помалку или повеќе важни, Македонија заслужува респект, но ние сакаме да победиме, рече селекторот Петров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Николај Милков: Нужно е да зборуваме со…

Со PM имаме шанса да ги решиме…

Значи не постоеле?! Македонскиот дел од Комисијата:…

По објавените решенија на Заедничката мултидисциплинарна комисија…

Бугарското обвинителство бара траен притвор за српскиот…

Окружното обвинителство во Стара Загора побара од…

Бугарија будно следи: Засега немало да се…

Софија ги регистрира критиките во македонската јавност…