Објавено на:

,,Пече” уште утринава: Подгответе се за многу топол ден

t

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 38 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.


Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Од пладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме. Максималната температура ќе достигне до 33 степени.

Утре ќе се задржи топло време, но во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

И во делови од Скопската котлина ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме.

В петок ќе дува засилен северен ветер, а во деновите од викендот се очекува постепено стабилизирање на времето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Бугарски претставници положија цвеќе пред возобновениот…

„За да бидеме ефикасни и добри сојузници,…

Дрзок однос на бугарското МНР: Северна Македонија…

Бугарското Министерство за надворешни работи го повика…

Османи: Може и да не добиеме нов…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Приведени албански државјани кои краделе дрва од…

Во голема полициска акција на Единицата за…