Пешак прегазен во кругот на Клинички

t

На 26.04.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, патничко возило „опел“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(73), удрило во пешакот А.М.(54), двајцата од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мерко: Ако е во ред да колеме…

Од „Анима мунди“ реагираа дека Мерко треба…

(Фото) Навивачите на Работнички ,,удрија” по градоначалникот…

Екипата на Работнички петта година по ред…

Еве како се уништува образованието: Студенти добивале…

Политичката партија Левица, односно општинскиот огранок од…

Лидерска средба на коалициските партнери за утврдување…

За процесот на уставни измени она што…

Цената на кромидот на пазарите достига 100…

Расте цената на кромидот, на Градскиот пазар…