Пешак прегазен во кругот на Клинички

t

На 26.04.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, патничко возило „опел“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(73), удрило во пешакот А.М.(54), двајцата од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…

ДА ПОМОГНЕМЕ: Отворени се и телефонски броеви…

Потребно е да се соберат средства, за…