Пешак тешко повреден на патот Тетово-Јажинце

t

На 29.12.2021 во 16.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце, во тетовско Доброште, патничко возило „мерцедес“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.Г.(57) од Доброште, удрило во пешакот С.Ф.(57) од истото село, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…