Пијан мотоциклист запрен во Кичево, измерени 3,15 промили- но тоа не е се!

t

Денеска во 14.10 часот во Кичево од страна на полициски службеници од ОВР Кичево сопрен е мотоцикл „хамачи“, управуван од А.А.(34) од Кичево и при извршено алкотестирање измерени се 3,15 промили алкохол.

Исто така, утврдено е дека не поседува возачка дозвола и мотоциклот е нерегистриран.

А.А. е исклучен од сообраќај и изречени му се соодветни санкции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЃОКОВИЌ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ ЗА НАПИШАНОТО…

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да се соочи…

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…