Плетвар блокиран: Гори приколка од шлепер

t

Поради запалена приколка од шлепер изутринава од 08.55 часот е во прекин сообраќајот патот на излез од Прилеп кон Плетвар на местото викано Склештен мост.

Како што соопшти АМСМ, сообраќајот е затворена во двата правци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илон Маск се пишамни: Повторно сака да…

Илон Маск му понуди на Twitter повторно…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Нема да има…

На прашање на Инфомакс до премиерот Ковачевски…

(Видео) Ковачевски: Му објаснив на Мицкоски какви…

Денес имавме средба со пртседателот и тимот…

Кичевскиот градоначалник ги критикува СДСМ и ДУИ:…

Покрај низата високи партиски членово и екс-функционери,…

Васало за бугарските клубови и уставните измени:…

Заменик aмбасадорoт во делегација на ЕУ во…