Три лица поврeдени, од кои две потешко, во верижен судиp во Пробиштип

t

На 29.01.2022 околу 14.40 часот на регионален пат Р-1205, во близина на место викано „Лезовска чешма“ во Пробиштип се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел омега“, со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(61) од Пробиштип, патничко возило „опел вектра“, со бугарска национална ознака, управувано од Љ.Н.(41) од Пробиштип и патничко возило „опел корса“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.С.(42) од Кочани.

Во несреќата Љ.Н. и Р.П. се здобиле со тешки телесни повреди, додека сопатникот од возилото „опел омега“, И.С.(50) од с.Неокази, пробиштипско, се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница-Штип. Увид извршила увидна екипа од Полициска станица Пробиштип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…