Повторно апсење на дилери: Полицијата уапси повеќе лица во Скопје – пронајде марихуана и прашкаста материја

t

На 25.03.2023 во 00.00 часот на подрачје на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода А.Б.(27) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Исто така во 02.50 часот на подрачје на Центар, полициски службеници ги лишиле од слобода М.Ѓ.(23) од с.Волково, скопско и Т.К. од Р.Хрватска затоа што кај М.Ѓ. била пронајдена и одземена прашкаста материја, а кај Т.К. била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Утрово во 01.30 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Ќ.(30) од с. Сарај, скопско затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Вчера во 20.20 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Т.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно апсење на дилери: Полицијата уапси повеќе…

На 25.03.2023 во 00.00 часот на подрачје…

ДУИ: Има европско ориентирани пратеници во редовите…

Демократската Унија за Интеграција ја повикува опозицијата…

Загина руски музичар кој го критикуваше Путин,…

Основачот на поп групата, чија песна стана…

По пандемијата срцевите удари зголемени за трипати,…

По ковид пандемијата зголемен е бројот на…

Грујичиќ: Во 1999 година се водеше нуклеарна…

Министерката за здравство Даница Грујичиќ денеска изјави…