Објавено на:

Повторно сирени во Северна Митровица!

t

Во Северна Митровица сирените повторно се огласија во 22 часот откако денеска попладне беа активни три часа.
Сирените се огласија денеска околу 17:40 часот и по три часа престанаа да се огласуваат и повторно се огласија околу 22:00 часот.

Сирените почнаа да се огласуваат по најавата на Приштина дека на полноќ ќе почне примената на одлуката за пререгистрација на возила и лични карти.

Сирени се слушнале и во Зубина Поток, како и во Лепосавиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Албанка “леташе орли” и провоцираше српски…

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и…

Четворица полицајци суспендирани заради случајот со застреланата…

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ…

Дачиќ: Секој предлог кој не вклучува признавање…

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица…

Трагедија во Косово: 17-годишен фудбалер починал за…

Седумнаесетгодишен фудбалер на косовскиот клуб „Трепча ’89“…

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…