Објавено на:

Повторно сирени во Северна Митровица!

t

Во Северна Митровица сирените повторно се огласија во 22 часот откако денеска попладне беа активни три часа.
Сирените се огласија денеска околу 17:40 часот и по три часа престанаа да се огласуваат и повторно се огласија околу 22:00 часот.

Сирените почнаа да се огласуваат по најавата на Приштина дека на полноќ ќе почне примената на одлуката за пререгистрација на возила и лични карти.

Сирени се слушнале и во Зубина Поток, како и во Лепосавиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ослободен Србинот кој вчера беше уапсен на…

Поранешниот полицаец Миљан Јовановиќ, кој беше уапсен…

Значи некој ќе си легне на брашното:…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил, синоќа…

Србија и Унгарија ќе ја поканат Македонија…

Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура,…

Познато кога ќе продолжат преговорите меѓу Косово…

Во вторник, 4 април, во Брисел продолжува…

Вучиќ ѝ се заблагодари на Грција за…

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека…