Објавено на:

Погледнете ја мапата: Кои држави воведоа санкции против Русија, а кои се воздржани?

t

По започнувањето на специјалната воена операција на Русија во Украина, на 24 февруари, земјите од Европската унија, САД, Велика Британија, како и Австралија, Јапонија, Јужна Кореја и Нов Зеланд воведоа санкции кон Русија.

Погледнете ја мапата на земји кои воведоа и од оние кои не воведоа санкции за Руската Федерација.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…

Путин: Зголемен е бројот на сајбер напади…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Министерство за одбрана на Русија: Уништивме 12…

Соборени 10 украински беспилотни летала и пресретнати…

Лавров: Русија ќе продолжи да го поддржува…

Русија ќе продолжи да го поддржува Мали…