Објавено на:

Подољак: Русија се обидува да го измами светот

t

Советникот на украинските претседател, Михаил Подољак изјави дека последните руски коментари за тоа дека Москва е подготвена да ги породлжи преговорите се „обид да се измами светот“.

Тој во онлајн објава наведе дека Русија сака да остави впечаток дека е подготвена да преговори, а притоа да и забие нож во грб на Украина.

-Киев сигурно ќе се врати на преговорите, но во вистинско време, вели Подољак.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Зеленски дециден: Нема мир додека Русија не…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја отфрли можноста за…

Орбан: Оваа војна може да стави крај…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека не…

Русија распореди авиони МиГ-31 со хиперсонични ракети…

Три авиони-пресретнувачи МиГ-31 со хиперсонични ракети воздух-земја…

(Фото) Уапсена Украинка: За пари помагала воено…

Вработена во градскиот совет во Лавов е…