Пожарникар повреден додека гасел пожар во Сопиште

t

На 16.02.2022 околу 06:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сопиште, скопско, настанал пожар во куќа сопственост на А.Д.(63).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.


При гаснењето еден пожарникар се здобил со повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…

Минатата ноќ гореше “БМВ” во Автокоманда

Ноќва во 02.30 часот во Полициската станица…

Три автомобили изгореа денес на “Партизнска”, почнала…

Рано утрово на булеварот „Партизански одреди“ во…

(Видео) Голем пожар во индустриската зона околу…

Руската агенција РИА Новости објави видео од…

Трагедија во Битола: Жена изгоре во пожар

На 01.05.2022 во 09.55 часот во СВР…