Пожарникар повреден додека гасел пожар во Сопиште

t

На 16.02.2022 околу 06:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сопиште, скопско, настанал пожар во куќа сопственост на А.Д.(63).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

При гаснењето еден пожарникар се здобил со повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Се запали возило на италијанската амбасада…

Возило во сопственост на Амбасадата на Италија…

Трагедија: Триесет и пет годишен маж пронајден…

Мртвото тело на И.Ј. (35) денеска е…

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…

Пожар во фабрика во Тетово, има повредени…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…