Пожарникар се повреди при гаснење пожар во Прилеп

t

Во текот на вчерашниот ден, при настанат пожар во стара напуштена библиотека во Прилеп, пожарникар се здобил со повреди, велат од МВР.

„На 17.10.2022 во 16:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Рампо Левката“ настанал пожар во стара напуштена библиотека.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а притоа со повреди се здобил пожарникарот Д.Б.(45) од Прилеп, констатирани во Општа болница Прилеп. Увид извршила екипа од ОВР Прилеп“, додаваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…

Пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот…

Тетовските пожарникари и денеска ќе продолжат со…

Пожарот во тетовското с. Фалише сѐ уште…

Иако со значително намален обем сѐ уште…

Гори куќа во центарот на Куманово

Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша Пијаде"…

Кривична пријава за скопјанецот кој запали стан…

МВР поднесе кривични пријави против две лица…