Пожарот кај „Треска“ локализиран

t

Репортерот на КУРИР јавува дека пожарот кај „Треска“ во моментов е локализиран. Се очекува наскоро негово целосно гаснење.

Голем број на пожарникари макотрпно работеа во битката со огнените јазли.


Од околината уште се гледа бел чад, но пламен и темен густ чад повеќе не е видлив.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Абазовиќ ќе ја посети Македонија: Црногорскиот премиер…

Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска…

(Видео) Хорор: Украинските бегалци во Бугарија се…

Украинските бегалци во Бугарија се исфрлаат од…

Паѓа одбраната на Северодоњецк: Нова група украински…

Четворица војници на вооружените сили на Украина…

Авторката на романот „Како да го убиете…

Љубовна романсиерка која го напиша роман насловен,…

Каевски: Ние покажавме дека никој не влијае…

Кога се работи за Законот за ЈО,…