Пожарот кај „Треска“ локализиран

t

Репортерот на КУРИР јавува дека пожарот кај „Треска“ во моментов е локализиран. Се очекува наскоро негово целосно гаснење.

Голем број на пожарникари макотрпно работеа во битката со огнените јазли.


Од околината уште се гледа бел чад, но пламен и темен густ чад повеќе не е видлив.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…