Пожар во Визбегово: Брзата реакција на пожарникарите спречи поголема штета

t

На 25.04.2022 околу 15:00 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека настанал пожар во објект во изградба на улица „1555“ во с.Визбегово, скопско, сопственост на И.Ц.(49) од Скопје.

Со пожарот била зафатена и ограда на соседна фирма.

Екипа на Противпожарната бригада Скопје го изгаснала пожарот.

Повредени лица нема, а увид на место извршила екипа од Полициската станица Чаир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Двојно убиство во Скопје, неофицијално…

Автомобил марка Ауди е запален во скопско…

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Сообраќајна несреќа меѓу две патнички возила во…

Читатели на Инфомакс пренесуваат дека пред малку…

Сообраќајна несреќа во Визбегово: Најверојатно има повредени!

Сообраќајна несреќа се случила вечерва во Визбегово,…