Пожар во напуштена куќа во Тетово – пожарникарите го гаселе речиси цела ноќ

t

Командантот на тетовските пожарникари, Авни Амети информира дека пожарот избувнал во куќа во која никој не живеел и била напуштена. Во пожарот нема повредени лица.

Четири часа им биле потребни на тетовските пожарникари да го изгаснат пожарот што синоќа избувнал во напуштена куќа на улицата „Тодор Ципоски-Мерџан“ во близина на Саат џамија во Тетово.

Командантот на тетовските пожарникари, Авни Амети информира дека пожарот избувнал во куќа во која никој не живеел и била напуштена. Во пожарот нема повредени лица.

„Од наша страна е интервенирано по пријава во 02:55 часот, целосно завршено беше гаснењето во 06.50 часот“, вели Амети.

Во гаснењето на пожарот учествувале 12 пожарникари со четири возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рано утрово земјотрес ја погоди Хрватска

Ноќеска во 2 часот и 3 минути…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

За денеска во Основниот суд во Тетово…

Денеска македонско-бугарски бизнис форум „До една милијарда…

Под покровителство на министрите за надворешни работи…

Добро утро со Инфомакс: Додека го вардиме…

На денешен ден, 7 декември, во 1993…

Денеска се празнува Светата великомаченичка Екатерина

Ќерка на царот Конста. По смртта на…