Пожар во напуштена куќа во Тетово – пожарникарите го гаселе речиси цела ноќ

t

Командантот на тетовските пожарникари, Авни Амети информира дека пожарот избувнал во куќа во која никој не живеел и била напуштена. Во пожарот нема повредени лица.

Четири часа им биле потребни на тетовските пожарникари да го изгаснат пожарот што синоќа избувнал во напуштена куќа на улицата „Тодор Ципоски-Мерџан“ во близина на Саат џамија во Тетово.

Командантот на тетовските пожарникари, Авни Амети информира дека пожарот избувнал во куќа во која никој не живеел и била напуштена. Во пожарот нема повредени лица.

„Од наша страна е интервенирано по пријава во 02:55 часот, целосно завршено беше гаснењето во 06.50 часот“, вели Амети.

Во гаснењето на пожарот учествувале 12 пожарникари со четири возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…