Пожар во подземна гаража во Скопје, изгореа два автомобили

t

Два автомобила изгореле вчераутро во подземна гаража на скопскиот булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“, соопшти МВР.

„На 27.03.2023 во 06.57 часот во Полициска станица Карпош е пријавено дека во подземна гаража на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ настанал пожар при што биле опожарени патничко возило „форд фокус” и патничко возило „мазда”, двете со скопски регистарски ознаки. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје“, велат од полицијата.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар во подземна гаража во Скопје, изгореа…

Два автомобила изгореле вчераутро во подземна гаража…

ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО…

Див Запад не ни е рамен, вечерва…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…