Пожар во угостителски објект во Скопје – ова се деталите

t

Рано утринава во 04.15 часот М.П.(43) од с.Марино, скопско, пријавил дека настанал пожар во неговиот угостителски објект во нас.Илинден, а било скршено и стаклото од влезната врата.

Пожарот, во кој биле опожарени неколку парчиња инвентар, бил изгаснат, а повредени лица нема.


Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…

Цената на становите ќе стагнира пренесуваат консултантите…

Стагнација на цената на метар квадратен. По…