Пожар во фабрика за воена опрема во Русија

t

Пожарот бил локализиран откако зафатил површина од илјада квадратни метри, јавуваат руските медиуми.

Видеото од пожарот се шири на социјалните мрежи.

Пожарот избувнал во Алтај, фабрика за производство на гуми за авиони и воена опрема, утрово околу 5 часот. Локализиран е по пет часа гаснење. Во акцијата учествувале 110 пожарникари со 33 возила, а истата била отежната поради ниските температури и обилниот чад.

Од фабриката се спасени три лица. Нема информации за смртни случаи. Причината за пожарот се уште не е објавена, а локалното обвинителство покрена истрага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе настапи во…

Како што известуваат од неговиот тим, в…

(Видео) СТРАШНА БУРА ВО БУДВА: Ветер од…

Силен ветер и бура се забележани во…

Дуда: Ќе кренам железна завеса до небо…

Во своето обраќање до медиумите, Дуда истакна…

Грковска од Вашингтон: Со одолговлекување на членството…

За Македонија, како најнова членка на НАТО…