Пожар во фабрика за воена опрема во Русија

t

Пожарот бил локализиран откако зафатил површина од илјада квадратни метри, јавуваат руските медиуми.

Видеото од пожарот се шири на социјалните мрежи.

Пожарот избувнал во Алтај, фабрика за производство на гуми за авиони и воена опрема, утрово околу 5 часот. Локализиран е по пет часа гаснење. Во акцијата учествувале 110 пожарникари со 33 возила, а истата била отежната поради ниските температури и обилниот чад.

Од фабриката се спасени три лица. Нема информации за смртни случаи. Причината за пожарот се уште не е објавена, а локалното обвинителство покрена истрага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Над 3.000 странски работници веќе се во…

„Квотата од 5000 странски работници е пополнета…

Стана 100 евра поскапо да се добие…

Таксата за добивање адреса во Ќустендил за…

МОН одобриле нови учебници за средно образование,…

Во 2022 година Педагошката служба одобри стотина…

Паника во Бугарија: Десетици дојави за бомби…

Десетици училишта во Софија, Варна и Бургас…

Лога најавува дека уставните измени можеби нема…

Преамбулата на Уставот со внесување на помалите…