Пожар во штала во Марино: Изгореа домашни животни, повреден е сопственикот

t

На 23.04.2022 во 14,53 часот било пријавено дека во с.Марино настанал пожар во помошна просторија, во која се чувало сено и пожарот се проширил во шталата која била до помошната просторија, при што изгорени биле неколку домашни животни, соопштија од МВР.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а во гасењето на пожарот учествувал и сопственикот на шталата С.Т.(66) кој се здобил со повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ЕУ нема да постои, “империјата” е…

Јас секогаш сум се борела за суштината,…

(Во живо) Тешки муабети со Мирка Велиновска!

Следете ја во живо денешната епизода на…

ДСЗИ не констатирал грешки во третирањето на…

Државниот санитарен и здравствен инспекторат изврши вонреден…

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

Се преврте патничко моторно возило

Нова непосакувана ситуација на македонските патишта... Предмалку…