Пожар во штала во Марино: Изгореа домашни животни, повреден е сопственикот

t

На 23.04.2022 во 14,53 часот било пријавено дека во с.Марино настанал пожар во помошна просторија, во која се чувало сено и пожарот се проширил во шталата која била до помошната просторија, при што изгорени биле неколку домашни животни, соопштија од МВР.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а во гасењето на пожарот учествувал и сопственикот на шталата С.Т.(66) кој се здобил со повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…