Пожар во штала во Марино: Изгореа домашни животни, повреден е сопственикот

t

На 23.04.2022 во 14,53 часот било пријавено дека во с.Марино настанал пожар во помошна просторија, во која се чувало сено и пожарот се проширил во шталата која била до помошната просторија, при што изгорени биле неколку домашни животни, соопштија од МВР.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а во гасењето на пожарот учествувал и сопственикот на шталата С.Т.(66) кој се здобил со повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е Душанка, која ја уби мажот…

Душанка С.(55) е убиена синоќа во селото…

Борел: Загрижува трупањето на српска војска во…

За ова прашање сме во близок и…

Додик едногласно реизбран за претседател на СНСД

Милорад Додик денеска беше едногласно реизбран за…

Шолц: Премногу бегалци доаѓаат во Германија

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска нагласи дека…

Меџити: Додека сум јас министер нема да…

Ви тврдам дека додека сум министер, отсега…