Пожар во штала во Марино: Изгореа домашни животни, повреден е сопственикот

t

На 23.04.2022 во 14,53 часот било пријавено дека во с.Марино настанал пожар во помошна просторија, во која се чувало сено и пожарот се проширил во шталата која била до помошната просторија, при што изгорени биле неколку домашни животни, соопштија од МВР.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а во гасењето на пожарот учествувал и сопственикот на шталата С.Т.(66) кој се здобил со повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…

ДА ПОМОГНЕМЕ: Отворени се и телефонски броеви…

Потребно е да се соберат средства, за…